Zbiór zadań zawiera 240 stron złożonych autorskich zadań ponumerowanych i przyporządkowanych do odpowiednich działów wraz z pełnymi odpowiedziami. Śledząc arkusze maturalne przygotowywane przez CKE staraliśmy się stworzyć zbiór, który pozwoli maturzystom przygotować się do egzaminu maturalnego z biologii szczególnie pod kątem zadań typu "podaj, wyjaśnij, wymień, wskaż, podkreśl" zawierających tekst źródłowy, rysunek i kilka podpunktów. Zbiór zawiera zadania, które zmuszają maturzystę do myślenia, wymagają nie tylko wiedzy na poziomie rozszerzonym, ale także umiejętności kojarzenia faktów i wykorzystania wcześniej zdobytej wiedzy z poprzednich lat nauki. Zbiór idealnie wpasowuje się w nowe trendy wyznaczane przez CKE. Typy zadań umieszczone w zbiorze mogą pojawić się na egzaminie maturalnym z biologii w kolejnych latach. Zbiór został wzbogacony o próbny arkusz maturalny. Mamy nadzieję, że zbiór zdobędzie względy przyszłych maturzystów i nauczycieli, a kolejne jego edycje będą mogły stanowić doskonalsze narzędzie przygotowawcze do egzaminu maturalnego.

Dziękujemy za uzanie uczniów i nauczycieli w roku szkolnym 2015/2016 roku! Już teraz polecamy nowe trzytomowe wydanie zbioru zadań z biologii na rok 2019! Jest to nasz najlepszy zbiór! Sprawdź!

Wydawca Biomedica
Autor Opracowanie zbiorowe