O nas

O Biomedica słów kilka

Wydawnictwo Biomedica zrzesza ludzi, dla których praca jest nie tylko obowiązkiem, ale przede wszystkim pasją. Zadania zawarte w zbiorach zmuszają maturzystę do myślenia i wykorzystywania zdobytej wiedzy w ciągu wszystkich lat kształcenia.

Nasi Autorzy

Ikona dla Nauczyciela

mgr Bogumiła Bąk

Nauczyciel biologii w II LO im. Adama Mickiewicza w Raciborzu z 35-letnim stażem w zawodzie. Zdobywczyni tytułu Nauczyciel Roku 2003, Profesor Oświaty oraz wieloletni egzaminator maturalny. Biologia jest jej wielką pasją, stale stara się pogłębiać swoją wiedzę. Lubi wyzwania oraz podróże. Głuptaki niebieskonogie i żółwie olbrzymie na Galapagos już odwiedziła. Jej marzeniem jest spotkać lemury na Madagaskarze.

Ikona dla Nauczyciela

mgr Małgorzata Męcik

Absolwentka wydziału chemii (o specjalności chemia leków) Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, z wynikiem celującym na dyplomie. Chemiczka z ogromną pasją nauczania. Od 8 lat przygotowuje uczniów do egzaminu maturalnego z chemii na poziomie rozszerzonym. Dzięki jej zaangażowaniu i rzetelności, co roku może pochwalić się wysokimi wynikami swoich podopiecznych. Jej największa duma to 100% uzyskane z matury z chemii w 2019 r. przez uczennice – obecnie studentkę wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Dzięki kilkuletniej działalności w Internecie (instagram @chemistryismylife oraz blog http://chemia-na-100procent.blogspot.com) może edukować tysiące uczniów z całej Polski. Doradza, rozwiązuje i tworzy zadania maturalne, przeprowadza chemiczne quizy, poleca zbiory – aby jak najlepiej pomóc w przygotowaniach do matury.

Ikona dla Nauczyciela

mgr Maria Wróblewska

Absolwentka chemii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych na tym samym kierunku, była nauczycielka chemii w Zespole Szkół Chemicznych w Poznaniu. Posiada wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu uczniów do matury rozszerzonej z chemii. Jej uczniowie cenią sobie szczególnie udostępniane im autorskie opracowania zagadnień chemicznych wykorzystywane na lekcjach. Autorka zadań maturalnych z chemii organicznej i nieorganicznej.

Ikona dla Nauczyciela

mgr Marek Grzywna

Egzaminator maturalny z biologii Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. Wykładowca anatomii i fizjologii w Studium Medycznym TEB Edukacja w Toruniu. Autor innowacyjnego  programu zajęć przyrodniczych  „Science” prowadzonych w języku angielskim. Nominowany tytułem „Nauczyciel na Medal” w plebiscycie pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wieloletni korepetytor oraz autor zadań.

Ikona dla Doktora

lek. med. Jacek Mieszkowicz

Absolwent wydziału lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Autor kilkuset zadań z biologii, z których każdego roku korzysta tysiące uczniów. Od 5 lat bierze aktywny udział w przygotowaniu uczniów do matury z biologii. Autor i współautor kilku publikacji książkowych dla maturzystów. Z zawodu lekarz, pasjonat praktycznego kształcenia przyszłych lekarzy, stale doskonalący swoje umiejętności w zakresie chorób wewnętrznych.

mgr farm. Justyna Mieszkowicz

Absolwentka wydziału farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Autorka kilkuset zadań z chemii, które zdobyły uznanie maturzystów i wielu nauczycieli. Każdego roku bierze czynny udział w przygotowaniu uczniów do matury z chemii. Pasjonatka farmakologii i chemii leków. Autorka pracy w Katedrze i Zakładzie Chemii Leków UM: „Charakterystyka nowej kompozycji farmaceutycznej o potencjalnych właściwościach leczniczych”, która dała początek nowemu komponentowi, który ma zostać objęty ochroną patentową.

Ikona dla Doktora

lek. med. Maksymilian Ogiela

Absolwent wydziału lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Autor kilkuset rozbudowanych zadań z biologii. Zwolennik zadań uczących logicznego myślenia. Każdego roku bierze aktywny udział w przygotowaniu uczniów do matury z biologii z zakresu anatomii i fizjologii człowieka. Z zawodu lekarz, zafascynowany anestezjologią, intensywną terapią i medycyną ratunkową.

Ikona dla Doktora

lek. med. Konrad Matras

Absolwent wydziału lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Współautor zadań oraz repetytorium z chemii. Entuzjasta chemii, laureat kilku olimpiad chemicznych. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień. Pasjonat chemii doświadczalnej. Od lat bierze aktywny udział w przygotowaniu uczniów do matury z chemii. Z zawodu lekarz, entuzjasta neurologii. 

Ikona dla Nauczyciela

mgr Maciej S. Bryś

Absolwent biologii (specjalność biochemia) Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Interesuje się badaniami naukowymi w szerokiej dziedzinie jaką jest pszczelarstwo. Zajmuje się głównie analizami pyłkowymi produktów pszczelich, zwłaszcza miodów o czym świadczy całokształt doniesień konferencyjnych i publikacji naukowych. Ponadto przeprowadza badania nad właściwościami mikrobiologicznymi miodów oraz badania nad chorobami pszczół. Autor pracy badawczej, w której wyróżnił trzy nowe odmiany miodów, jakich dotąd nie opisano w literaturze na skalę światową. Na ostatnim roku studiów był kierownikiem projektu Najlepsi z Nalepszych! 4,0. pt.: „Właściwości przeciwdrobnoustrojowe i fizykochemiczne miodów z województwa podkarpackiego”  współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Ponadto, wieloletni korepetytor i autor zadań maturalnych. 

Ikona dla Nauczyciela

Klaudia Suwała

Popularyzatorka nauki i edukacji, członkini Stowarzyszenia MENSA Polska i założycielka portalu Alveoli.pl. Stypendystka Prezydenta m.st. Warszawy. Autorka wielu kursów maturalnych z biologii i chemii, artykułów naukowych oraz warsztatów edukacyjnych. Recenzentka ogólnopolskich próbnych arkuszy maturalnych z biologii.  Moderatorka zajęć Akademii Młodego Medyka w szkołach podstawowych i liceach. Na swoim koncie ma ukończone liczne kursy pedagogiczne zatwierdzone przez MEN, szkolenia motywacyjne, technik pamięciowych oraz emisji głosu.

Ikona dla Nauczyciela

mgr inż. Małgorzata Mieszkowicz

Absolwentka wydziału chemicznego Politechniki Rzeszowskiej. Przez wiele lat zajmowała stanowisko specjalisty procesów chemicznych w United Technologies Corporation (Pratt & Whitney Canada), nagrodzona m.in. certyfikatem doskonałości za opracowanie technologii zabezpieczenia powierzchni elementów metalowych wykorzystywanych do produkcji silników turbośmigłowych używanych m.in. w samolotach F-16. Konsultant merytoryczny z zakresu chemii nieorganicznej.

Zostań Autorem